Problémy během menopauzy

Měnící se hladiny hormonů způsobují řadu příznaků, které mohou trvat měsíce, ale i několik let. Nepohodlí v tomto období můžeme vnímat mírně, ale také velmi nepříjemně, záleží většinou na genetice, ale také na osobním životním stylu. Milé čtenářky, nezoufejte. Spousta toho, co jste doposud u svého těla znala se sice změní a občas budou dokonce horší dny, ale někdy i ty lepší, a zároveň tohle období ženy může mít svá kouzla. Na co je tedy dobré se připravit?

Stav, kdy vás doslova polije horko, většinou postupuje od hrudníku přes krk až do obličeje. Žena viditelně zčervená, velmi často se zpotí. Návaly se opakují v různých intervalech – od jednoho za měsíc, za týden, či za den až po několik během jediné hodiny. Trvají několik sekund, výjimečně déle. Přestože návaly nejsou pro ženu nijak nebezpečné, mohou být velmi nepříjemné. Jejich projevy jsou totiž viditelné okolím, což pro nás způsobuje nepohodlí.

Nejspíš nebudete mít myšlenky na sex od rána do večera, ale to je naprosto přirozené, protože vaše tělo je v procesu zvykání si na novou životní etapu. Dopřejte mu čas na zpracování změn, kterými tělo prochází. Návaly, bolesti kloubů, nadměrného pocení, podrážděnost, to vše je spojeno s přechodem. Zároveň intimní čas mezi partnery spouští v těle chemické a biologické procesy, kterými dochází k uvolnění a díky tomu si například srovnáme krevní tlak. Milování nás ozdraví na těle i duši a celkově se cítíme lépe.

„Sexualita je důležitou součástí vztahu mezi mužem a ženou, ale to v žádném případě není jediný nebo nejdůležitější způsob, jak projevit svou lásku k partnerovi.“

O nejčastějších problémech spojené s menopauzou a jak je řešit: