Lucie, 57 let

Všechno to začalo, když mi bylo 51. Bylo to uprostřed zimy, zrovna jsem byla na schůzce v práci. Najednou jsem se začala strašně potit, tělo jsem měla jako v ohni. Přítomnost mých kolegů, kteří o ničem nevěděli, nával horka ještě zhoršila. Během následujících měsíců jsem se začala v noci budit, večer jsem zase měla problémy s usínáním. Cítila jsem se hrozně, nevrlá a nervózní. Proto jsem se rozhodla, že musím rychle zakročit. Na radu manžela jsem vyhledala soukromou kliniku specializující se na hormonální substituční terapii.

Léčba byla velmi drahá, ale po jejím zakončení jsem si všimla zlepšení mých příznaků asi o 75 %. Noční pocení jsem si úspěšně „vyléčila“ až po absolvování kurzu HRT. Znovu jsem začala spát celou noc, lidé kolem mě chválili, jak dobře a odpočatě vypadám. Teď už jsou to 2 roky, co jsem hormonální terapii ukončila a stále jsem spokojená s výsledky. Jediné, z čeho mám strach, je rakovina prsu, jejíž riziko se prý s podstoupením hormonální léčby zvyšuje. Pravidelně proto chodím na prohlídky a doufám, že mě nic takového nepotká.

Týká se vás to také?

Připravili jsme pro vás online dotazník. Stačí odpovědět na 10 rychlých otázek a zjistíte, jestli se vás menopauza týká také. Vše diskrétně a anonymně.